XXII Niedziela Zwykła

29.08.2021

1.      Dzisiaj zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencja: O powrót Narodów Europy do pobożności chrześcijańskiej i chrześcijańskich wartości oraz o wierność Narodu Polskiego Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

2.      W tym tygodniu:

- w poniedziałek spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego: na Wesołej spowiedź o godz. 16.3o i msza św. o godz. 17.15; natomiast w kościele parafialnym spowiedź od godz. 17.45 a msza św. o godz. 18.3o. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi, tak, aby na rozpoczęcie nowego roku przystąpiły do Komunii św.!!! Jest to zarazem dla dzieci i młodzieży spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca.

- w środę Rocznica wybuchu II Wojny Światowej – modlimy się za poległych

- również w środę rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Wszystkich uczniów i rodziców Przedszkola i Szkoły Podstawowej zapraszamy na mszę św.: na Wesołej o godz. 8.oo, w kościele parafialnym o godz. 8.3o. Po mszy rozpoczęcie w szkole.

3.      Również w tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

a.      w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

b.      w pierwszy piątek dodatkowa msza św. w kościele parafialnym o godz. 7.oo, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodniowa adoracja (adoracja w kaplicy). Wyjazd do chorych od godz. 8.oo. W pierwszy piątek jak zawsze składka na misje.

- Spowiedź w pierwszy piątek będzie na Wesołej od godz. 16.15, a msza św. o godz. 17.oo; natomiast w kościele parafialnym spowiedź rano od 6.3o i popołudniu od godz. 17.45, msza św. o 18.3o.

- Straż Honorową NSPJ zapraszamy na adorację godzinę przed mszą wieczorną do kościoła parafialnego. Po mszy krótkie spotkanie.

c.      w pierwszą sobotę - msza św. w kościele parafialnym o godz. 17.oo. Natomiast na Wesołej Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.oo zakończone Apelem Maryjnym. O poniesienie figury MB Fatimskiej bardzo proszę mieszkańców przysiółka Koniec. Serdecznie na nabożeństwo wszystkich zapraszamy.

4.      11 września 2021 roku (tj. w sobotę za dwa tygodnie) organizowany jest wyjazd Dziewczęcej Służby Maryjnej i Służby Liturgicznej Ołtarza do Chorzelowa, do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Podczas pobytu w Chorzelowie planowane jest: Msza św., zwiedzanie sanktuarium, grill, gry i zabawy, korzystanie z placu zabaw i boisk – orlik, rozgrywki i konkursy z nagrodami. Zapraszamy także dziewczynki i chłopców, którzy chcą tego roku zapisać się do Służby Maryjnej i na ministranta. Koszt symbolicznie 5 zł.

5.      Spotkania w tym tygodniu:

- Grupa Teatralna w czwartek o 19.3o na plebanii

- Służba Maryjna z kościoła parafialnego w sobotę o godz. 10.oo

- Służba Maryjna z Wesołej w sobotę o godz. 11.oo

- Kandydaci na ministrantów z Wesołej w sobotę o godz. 12.oo

- Kandydaci na ministrantów z kościoła parafialnego o godz. 13.oo

6.   Kościół Parafialny - Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień. I tak z rodzin: p. Lucyny Cygan, p. Wiesławy Wielgus, p. Marii Czarnik, p. Mariana Wardzały. Sprzątanie w piątek po mszy wieczornej.

Wesoła - Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół. Bóg zapłać. Prosimy kolejne rodziny do sprzątania na ten tydzień. I tak z rodzin: p. Doroty Baran, p. Bogumiły Kolak, p. Grażyny Kiełbasa, p. Anny Dobija, p. Krystyny Głowacz. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Michałowi Podedworskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła – Bóg zapłać.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny