W niedzielę 16 września 2012 roku, na boisku Klubu Sportowego Nowa Jastrząbka-Żukowice, odbyła się III z rzędu Parafiada. Z zaproszenia do udziału w tej imprezie skorzystało wielu parafian oraz gości, którzy w tym czasie przebywali na terenie parafii.Spotkanie było dobrą okazją do wypoczynku, miłej rozrywki i wspólnej zabawy.

Głównym organizatorem parafiady był Ks. Proboszcz, Stanisław Łątka. W jej organizację włączyły się grupy duszpasterskie, działające przy parafii, samorządy wsi oraz druhowie OSP z Nowych Żukowic i Nowej Jastrząbki. Imprezę poprowadził Dyrektor GOK w Lisiej Górze, Pan Edward Kędzierski.

Atrakcją imprezy były: mecz piłki nożnej rozegrany między strażakami i oldboyami, wygrany 2:1 przez gości i  turniej piłki siatkowej, wygrany przez drużynę „Tak”, utworzoną z przybyłych na stadion osób chętnych do gry. Dużą oglądalnością cieszyły się: pokazy nurkowania, tor przeszkód, pompowanie wody, przeciąganie liny przygotowane przez strażaków oraz konkurs na czas - cięcie drzewa piłą ręczną „moja – twoja”, gdzie najlepsi okazali się P.P. Lucyna i Jerzy Skoczylasowie.

Nie zabrakło również atrakcji dla maluchów. Rzucały one lotką do balonu z niespodzianką, jadły czekoladę nożem i widelcem w roboczych rękawiczkach, brały udział w wyścigach rzędów oraz w „Biegu Jana Pawła II”. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się darmowa zjeżdżalnia oraz przejazd bryczką zaprzężoną w kucyki, wynajęte przez P.P. Janinę i  Leszka Pychów z Nowej Jastrząbki.

O godzinie 17.00 dał koncert zespół „Bethesda” działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Koncertując, zespół głosi Bożą miłość wszystkim napotykanym ludziom. Mieszkańcy naszej parafii podziwiali jego występ.

Organizatorzy (ks. Proboszcz, Parafialny Oddział „Caritas”, Sołectwa Nowej Jastrząbki i Nowych Żukowic, OSP Nowe Żukowice i Nowa Jastrząbka, Krąg Rodzin i inni) zadbali nie tylko o bogaty program imprezy, ale także o darmowe, urozmaicone, pyszne menu, którym uczestnicy byli zachwyceni. O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół P. Pawła Stanosza.

Była to uroczystość, której towarzyszyła ciepła, przyjemna atmosfera. Dostarczyła uczestnikom dużo miłych wrażeń. Już czekamy na następną tego typu imprezę, którą planujemy za rok.

Wszystkim biorącym udział w organizacji Parafiady i uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Pragniemy także wyrazić wdzięczność wszystkim sponsorowm, między innymi Poloni Amerykańskiej z parafii Nowa Jastrząbka. Bóg zapłać

Ewa Kozdroń

Galeria zdjęć...