ks. Stanisław Łątka

Jasełka jakie tym razem przygotowała nam Grupa Teatralna z naszej Parafii pod przewodnictwek ks. Krzysztofa, nie tylko przypomniały nam to niesamowiete wydarzenie sprzed dwóch tysięcy lat, ale jeszcze dobrze rozbawiły. Gps dla Śmierci czy telefon komórkowy, poruszanie się Aniołów z prędkością odrzutowców, hawajska koszula Heroda czy dobrze nam znanie zwroty z dzisiajszych czasów wywoływały śmiech i oklaski. Ale trzeba przyznać, że to Gra Aktorów (specjalnie piszę dużymi literami) najbardziej zadziwiała i doceniana była śmiechem widowni i oklaskami. Nikomu na pewno się nie nudziło i każdy Jasełka te oglądał z wielkim zainteresowaniem. Na docenienie zasługują także stroje aktorów i dekoracja. Nie będę się rozpisywał, bo coś nie coś można zobaczyć na zdjęciach, a kto chciałby oderwać się od rzeczywistości, przeżyć Tajemnice Bożego Narodzenia i trochę radości, to zapraszamy na Jasełka, które jeszcze raz będą wystawione podczas Opłatka Parafialnego 7 stycznie 2018 r. w Szkole Podstawowej w Nowych Żukowicach. A oto bohaterowie przedstawienia:

1.       Herod: Ks. Krzysztof

19.    Melchior: Drwal Jacek

20.    Baltazar: Kalisz Grzegorz

21.    Żyd Icek: Kawa Dariusz

Stroje, dekoracja i kurtyna: Magdalena Zaucha a także pomoc przy scenografii: Anna Olek, Aleksandra Kozioł, Sabina Kucharzyk, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Jastrząbce i wiele innych osób.

piątek,

Piątek, Wielki Tydzień